GEÇMİŞ ETKİNLİK

SELAMİ ŞAHİN

Selami Şahin 21 Şubat gecesi Jolly Joker Adana sahnesinde!

BİLET FİYATLARI

Ayakta: 70 TL 
Ögrenci: 50 TL
Bistro: 150 TL 
Sahne önü: 220 TL 

Selami Şahin 21 Şubat gecesi Jolly Joker Adana sahnesinde!

Selami Şahin HAKKINDA

1948’de Hatay’da doğan Selami Şahin’in müziğe olan yeteneğini ilkokula gittiği sırada öğretmenleri keşfetti. Bu yeteneğinin doğrultusunda ilerlemek isteyen Şahin, 15 yaşında radikal bir karar alarak Hatay’dan ayrıldı. Çevre illerde başlayan iş hayatı İstanbul’da da devam etti ve bir çok yerde çalışarak kendi geçimini kendisi sağladı. Fakat içindeki müzik aşkı ve şarkı söyleme isteği onu, dönemin ünlü bestecisi İrfan Özbakır’la bir araya getirdi. Sesinin güzelliğine hayran kalan Özbakır, 1966 yılında Şahin’e ilk 45’lik plağını yaptı. Sözü Göksel Orhon’a, bestesi İrfan Özbakır’a ait olan “Zeynebim”, plağın ilk şarkısıdır. Şahin, daha sonra 1968 yılında “Sabır Taşı” 45’liği ile asıl ününe kavuşmuş ve bu sırada ders almadan kitapların yardımı ile kendi kendine notaları öğrenmiştir. Hislerini notalarla da ifade etmeyi öğrenen Şahin, müzik hayatına artık sadece yorumcu olarak değil, bestecilik kimliğini de katarak yürümeye devam etmiş ve 1969 yılından itibaren beste ve sözlerini kendisi yazmaya başlamıştır. Ayrıca bir çok enstrümanı çalmaya da yine bu dönemde başlamıştır. 24 adet 45’lik plak, 7 adet 33’lük plak (LP), 13 adet ise Kaset & CD albüm yaptı. Türkiye’nin neredeyse tüm dönemlerine ve akımlarına damgasını vurmuş bu eserler, Türk sanatçıların yanısıra Avrupa ve Ortadoğu ülkelerindeki sanatçılar tarafından farklı dillerde de icra edilmiştir. Yorumcu, besteci ve söz yazarı olarak devam ettiği müzikal yaşantısına, daha sonra sanat yönetmenliği, vokal koçluğu ve oyunculuğu da eklemiştir. Kalbinden gelen sesleri notalara dökmeye devam eden Selami Şahin, yeni eserlerle Türk Müziği’ne yön vermeye ve katkıda bulunmaya devam etmektedir.

PROGRAM

22:00 Kapı Açılış
00:00 Selami Şahin

UYARILAR

  • 18 yaş sınırı vardır.
  • Belirtilen saat kapı açılış saatidir.
  • Sahne Önü Bistro ve Bistro bilet sahiplerinin 90 530 760 11 01 veya 90 530 763 11 01 numaralı telefonu arayarak, rezervasyon yaptırmaları zorunludur.
  • Sahne Önü Bistro ve Bistro bilet sahiplerine minimum 2 kişi olması şartı ile bistro imkanı sunulmaktadır .
  • Jolly Joker etkinlik için uygun görmediği kişileri, bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.
  • Sınırlı sayıdaki öğrenci biletlerimiz sadece gişemizden satılmaktadır.