Murda'nın Latin Rap'i!

MurDa'nın sadece Spotify'da aylık dinleyici sayısı 3.5 milyonun üzerinde...

Rap müzikte hemen her yaştan insanın en az bir kez dinlediği bir şarkı yapan MurDa ve Ezhel. İkilinin yayınladığı şarkılar birkaç saat içinde stream'lerde liste başı oluyor. MurDa'nın sadece Spotify'da aylık dinleyici sayısı 3.5 milyonun üzerinde. Şaşırılacak bir şey yok, rap müziği farklı tınılarla birleştiriyor: Latin ağırlıklı, R&B, reggae, elektronik... Rap müzisyenin Türkiye, Almanya, Hollanda konser biletleri anında tükeniyor.

JJ - Gerçek ismi Önde Doğan, Hollanda asıllı bir Türk. Türkçesinin hafif 'kıvrımlı' olmasının nedeni de bu. Ancak bu MurDa'ya has bir hava katıyor. Anlaşılmayan kelimeleri olduğunu söyleyenler de var, mumble rap'e farklı bir boyut getirdiğine inanan da.

JJ - Küçük yaşlarda rap müzikle tanıştıktan sonra Niet Iedereen Bestaat adındaki ilk teklisini 2015'te yayınladı. Sonra hız kesmeden devam etti. Onu ülkemizde daha yaygınlaştıran parçaysa Ezhel'le yaptıkları Boynumdaki Chain ve AYA oldu.

JJ - Feat. yaptığı isimlerin listesi epey uzun. Bazılarını sıralayalım: Caza, Ali B, Raynor Bruges, Bizzey, BangBors, Hef, Eno, Zeynep Bastık, Jonna Frasser... Ezhel'i ise ilk kez radyoda dinleyen MurDa, onunla birlikte Türkçe şarkı söylemeye başladı. İyi de yaptı!

JJ - MurDa'nın şarkılarında en sık duyulan iki kelime: shut down ve touchdown.

JJ - Rapçi en son 14 Şubat'ta kızı Doğa'ya olan sevgisini bir albüm ve şarkıyla taçlandırdı. Güneş şarkısında MurDa'ya Zeynep Bastık ve Idaly eşlik etti. Instagram hesabından da şu sözleri paylaştı MurDa: "Kızım Doğa, senin baban olmak bana bu hayatta en çok gurur veren şey. Seni ve anneyi sonsuz seviyorum balım benim."

Henüz MurDa performansını deneyimlemediyseniz Jolly Joker ayrıcalığıyla şehrinize geliyor. 6 Mart'ta Jolly Joker Antalya, 8 Mart'ta Jolly Joker Bursa ve 19 Nisan'da Jolly Joker Kartal-İstMarina'da sahne alacak, biletler satışta. Konser öncesi MurDa hakkında bilgilerinizi tazeleyin!

Jolly Joker Antalya Murda biletleri için;

https://www.biletix.com/etkinlik/ZX020/TURKIYE/tr

Jolly Joker Bursa Murda biletleri için;

https://www.biletix.com/etkinlik/ZJ809/TURKIYE/tr

Jolly Joker Kartal-İstMarina Murda biletleri için;

https://www.biletix.com/etkinlik/ZVJ16/TURKIYE/tr